9 kwietnia w bibliotece w Pacierzowie odbyło się spotkanie autorskie z p. Katarzyną Marią Bodziachowską, częstochowską pisarką.

P. Katarzyna jest z wykształcenia polonistką i logopedą. Na co dzień pracuje w IX L.O. im. C. K. Norwida w Częstochowie. Od lat interesuje się szeroko pojętą kulturą i tradycjami polskimi. Uhonorowana została Nagrodami Prezydenta Częstochowy, Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty, Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jest pomysłodawczynią i organizatorką Regionalnego Konkursu Językoznawczego dla gimnazjalistów. Kilka lat prowadziła audycje poświęcone poprawności językowej w Radiu Jasna Góra. Stale współpracuje z instytucjami kulturalnymi Częstochowy. Ostatnio realizuje się jako pisarka. Rozpoczęła pracę nad familijną prozą „Nasze niezwykłe historie” poświęcone ciekawym Polkom i Polakom, którym przyszło żyć w przełomowych, fascynujących czasach. Do tej pory ukazały się - „Fortepianowa podróż Fryderyka Chopina” , „Marynka”, rzecz o Marii Leszczyńskiej, która została królową Francji, „Księżna Izabela Czartoryska” oraz „Wieniawski. Droga do gwiazd”. Ostatnia powieść „Henryk Wieniawski. Droga do gwiazd” to książka, jak mówi pisarka, w której jest dużo refleksji o sztuce, muzyce i geniuszu bycia artystą i człowiekiem. Powieść stanowi osobliwy, literacki zapis ostatnich dziesięciu dni życia wielkiego mistrza skrzypiec.

Na spotkaniu p. Katarzyna z humorem opowiadała o swojej pisarskiej pasji. Rozmowie przysłuchiwali się zaproszeni goście oraz wszyscy zainteresowani twórczością autorki książek: p. Barbara Mizera – sekretarz Gminy Kłomnice, p. Wiesława Jędras – zastępca Przewodniczącego Rady Gminy, p. Teresa Raźniak – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłomnicach, p. Barbara Zgrzebna – sołtys Pacierzowa, panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Garnkowianki”, nauczyciele, bibliotekarki, dzieci i młodzież. Pisarka promowała swoją najnowszą powieść o najsłynniejszym polskim skrzypku. Opowiadała ciekawe anegdoty z życia głównego bohatera, czytała fragmenty książki. Rozmowa o literackiej pracy p. Bodziachowskiej toczyła się w serdecznej atmosferze. Miłym akcentem spotkania był występ córki autorki, która zagrała na skrzypcach dwa utwory muzyki klasycznej.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne książki naszej częstochowskiej pisarki. Mamy nadzieję, że zaszczyci nas swoją obecnością.

zdsp a 1

Zobacz więcej zdjęć