21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji, w bibliotece w Pacierzowie dzieci przygotowały występy.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół w Konarach, przedstawiając Jasełka Bożonarodzeniowe pod kierunkiem p. Ewy Pośpiech. Następnie dzieci recytowały wiersze ze zbioru "Moja rodzina" Anny Edyk-Psut, które zadedykowały swoim babciom i dziadkom. Występy zostały nagrodzone brawami. Po części artystycznej, wnuki wręczyły babciom i dziadkom upominki, wykonane na zajęciach literacko-plastycznych w bibliotece.

Przedstawieniu przyglądali się goście: p. Adam Śliwakowski - zastępca Wójta Gminy Kłomnice, p. Teresa Raźniak - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłomnicach, p. Anna Gała - dyrektor Zespołu Szkół w Konarach, p. Barbara Zgrzebna - sołtys Pacierzowa, p. Grzegorz Rachwalik - radny Gminy Kłomnice. Po występach wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.