Biblioteka w Pacierzowie przygotowała dla dzieci i młodzieży interesujący program spędzenia wolnego czasu w ferie zimowe.

2 lutego odbył się Turniej Piłkarzyków Stołowych. Do rywalizacji przystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Konarach w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III szkoły podstawowej, klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. W drugiej kategorii wiekowej brały udział dziewczyny, w pozostałych chłopcy. W turnieju wzięło udział kilkanaście osób. Były to rozgrywki jednoosobowe. W meczach sędziował p. Paweł Urbaniak – nauczyciel Zespołu Szkół w Konarach. Pojedynki były bardzo zacięte.

Zwyciężyli następujący zawodnicy:

1. Kategoria wiekowa - klasy I – III szkoły podstawowej:
    I miejsce – Oliwier Jurczyk;
    II miejsce – Łukasz Ratkowski;
  2. Kategoria wiekowa – klasy IV – VI szkoły podstawowej:
    I miejsce – Daria Trzeciak;
    II miejsce – Patrycja Wróblewska;
    III miejsce – Marta Kamińska;
  3. Gimnazjum:
    I miejsce – Michał Żurek;
    II miejsce – Michał Boral;
    III miejsce – Patryk Pianka.

Zwycięzcom gratulujemy, otrzymali oni nagrody książkowe. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w turnieju.

Ponadto w bibliotece odbyła się projekcja filmu „Lessie” - historia najsławniejszego psa na świecie. W soboty dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, na których robiły kartki walentynkowe, pejzaże zimowe oraz papierowe zwierzęta. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry planszowe: Eurobusiness i inne. Zachęcam wszystkich do częstego odwiedzania biblioteki przez cały rok.