Miś pluszowy świętował w tym roku 113 urodziny, natomiast Dzień Pluszowego Misia obchodzony był w Polsce po raz trzynasty. Biblioteka w Pacierzowie przyłączyła się do obchodów już po raz trzeci.

Przypomnieliśmy sobie historię powstania pierwszej zabawki w Stanach Zjednoczonych, czytaliśmy wiersze i opowiadania o misiach m.in. „Dzień Pluszowego Misia” B. Derlickiej oraz „Niedźwiadek” A. Majorczyk.

Następnie dzieci wykonały prace plastyczne, przedstawiające pluszaki przyniesione do biblioteki. Technika plastyczna była dowolna.

Komisja w składzie: Magdalena Kos-Jafra – nauczyciel-plastyk, Teresa Raźniak – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłomnicach, Renata Michoń- bibliotekarz, postanowiła po dokładnym obejrzeniu prac nagrodzić następujące osoby:

1. W kategorii wiekowej: do III kl. szkoły podstawowej

I miejsce zajęły Martyna Berska i Aleksandra Gonera,
II miejsce – Łukasz Ratkowski,
III miejsce – Kinga Zyzik i Klaudia Chrząstek.

Wyróżnienie otrzymali Maja Latosińska, Bartosz Latosiński, Kamil Antos i Łukasz Ciechowski.

2. W kategorii wiekowej: od IV kl. szkoły podstawowej

I miejsce zajęła Aleksandra Kwapisz,
II miejsce – Nikola Latosińska i Łucja Ciechowska,
III miejsce – Oskar Duda.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe a osoby wyróżnione breloczki. Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy.