Od 17 lipca br. w bibliotece w Garnku można było poznawać i korzystać z tabletów, które GBP w Kłomnicach otrzymała w ramach projektu. Pomocą służył bibliotekarz. W dniu 28 lipca br. w siedzibie biblioteki zostały przeprowadzone zajęcia z 18 –to osobową grupą dzieci z „Ochronki” w wieku od 4 do 13 lat.

Przybyłe dzieci poznały nowe aplikacje, które są pomocne w poznawaniu świata i zdobywaniu nowych umiejętności. Na tabletach też można czytać książki.

Bardzo podobały się aplikacje umożliwiające malowanie, ozdabianie, fotografowanie, filmowanie oraz oczywiście aplikacje z grami.

W dniu 30 lipca br. Panie z Koła Gospodyń „Garnkowianki”(9 osób) miały okazję zapoznać się z możliwościami tabletów. Oglądaliśmy mapę Garnka z adresami Pań. Wchodziliśmy na lokalne strony internetowe: klomnice.pl, naszgarnek.pl, biblioteka.klomnice.pl i inne. Oglądaliśmy zdjęcia z zajęć w bibliotece oraz czytałyśmy Gazetę Kłomnicką.

Tablety będą gościły w Garnku do 7 sierpnia i udadzą się do innej filii naszej Gminnej Biblioteki Publicznej.

Kilkanaście osób zapoznało się z tabletami indywidualnie z bibliotekarzem.

Serdecznie zapraszamy czytelników oraz wszystkich zainteresowanych.