Dnia 7 lipca br. odwiedziła bibliotekę grupa czternaściorga dzieci z „Ochronki” pod opieką Pani Justyny Kępa. Dzieci wyszukiwały w zasobach biblioteki wiadomości o dinozaurach do realizowanego projektu.

IMG 0388Dnia 13 lipca br. dzieci z „Ochronki” wraz z opiekunem odwiedziły bibliotekę. Odbyły się zajęcia z zakresu składania papieru. Czytaliśmy fragment książeczki „Trzy małe piratki”. Poznały też inne marynistyczne opowieści dla dzieci m.in.” Podróże Sindbada Żeglarza”. Następnie każdy wykonywał swoją łódkę z papieru, której nadał nazwę i pięknie ozdobił.

Na koniec bibliotekarz opowiedziała bajkę o podróżniku jednocześnie z grupą składała kartki papieru uzyskując elementy z opowiadanej bajki. Zajęcia zaciekawiły dzieci i bardzo uważnie starali się wykonywać kolejne figury.

Wykonane prace w bibliotece dzieci zabrały na pamiątkę. Uczestnicy otrzymali również pamiątkowe zakładki do książek „sówki”.