Akcja BOOM2! Na komiksy i gry planszowe… w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kłomnicach odbyła się dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwu Story House Egmont. Do akcji zostało zakwalifikowanych tylko 100 bibliotek z całej Polski!

Otrzymały one pakiety zawierające m.in. komiksy i gry planszowe. 9 listopada w filii Garnek zorganizowaliśmy spotkanie dla najmłodszych czytelników ph. “Jak działa twój mózg”. Na początek obejrzeliśmy krótką animację wprowadzającą w tematykę zajęć. Potem w księgozbiorze szukaliśmy literatury dla dzieci o działaniu ludzkiego mózgu. Zastanawialiśmy się wspólnie, co może usprawnić nasz umysł. Postanowiliśmy potrenować nasze szare komórki. Na rozgrzewkę rozegrana została partyjka szachów. Uczestnicy zajęć mieli możliwość poznać gry logiczne Ubongo i Code Breaker. Dzieci opowiadały, że w domu grają głównie w gry na urządzeniach mobilnych. Przyjemny czas z planszówkami bez prądu szybko się skończył, więc już jesteśmy umówieni na następne spotkania.