noc2022.png

VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść!”.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Na zakończenie naszej Nocy Bibliotek proponujemy nocny seans filmowy, tegoroczna propozycja to „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. To familijny film przygodowy o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis (serię książek mamy do wypożyczenia w naszej bibliotece). Lasse i Maja to rówieśnicy z tej samej klasy. Łączy ich przyjaźń i wspólne zainteresowania – oboje uwielbiają rozwiązywanie zagadek. Razem zakładają w małym szwedzkim miasteczku Valleby biuro detektywistyczne.

W programie:
->nocne wypożyczanie książek
->nocna przygoda z planszówkami
->błyskawiczny nocny turniej szachowy
->nocne zabawy z robotem Photon
->nocne rozgrywki łamaczy szyfrów
->nocne kino familijne w bibliotece: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”

1 października biblioteka w Kłomnicach będzie czynna w godz. od 18.00 do 22.00. Zapraszamy serdecznie.