Gminna Biblioteka Publiczna w Kłomnicach zorganizowała w niedzielę 24 listopada 2019 r. III Otwarty Turniej Szachowy o puchar „EVITY”. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Kłomnice Piotr Juszczyk. W zmaganiach wzięło udział 60 zawodników w różnym wieku, którzy przyjechali do nas z trzech województw:

śląskiego, łódzkiego i małopolskiego, m.in. z Katowic, Częstochowy, Jaworzna, Poraja, Radomska, Gorzkowic, Strzałkowa, Chrzanowa i Okleśnej. Nie brakowało oczywiście szachistów z naszej gminy (z Kłomnic, Skrzydlowa, Rzerzęczyc, Zawady, Lipicza i Witkowic). Rywalizowali w dwóch kategoriach – junior i senior. Dla każdego zawodnika przewidziano 7 rund, każda po 20 minut na partię.

W rozgrywkach brała udział mistrzyni Polski do lat 6, Zuzia Kamińska, która była najlepsza w grupie młodszej. Według uczestników turniej przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Celem imprezy organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kłomnicach było ożywienie środowiska szachowego na terenie gminy oraz  stworzenie wizerunku Kłomnic jako gminy otwartej i przyjaznej dla mieszkańców i gości.

Składamy serdeczne podziękowania dla sponsora turnieju Tomasza Draba, właściciela sklepu „EVITA” oraz wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu wydarzenia. Współorganizatorami imprezy były Gmina Kłomnice, Szkoła Podstawowa Rzerzęczyce, Fundacja Szach Mat Amigo oraz Słodka Gmina Kłomnice.

Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe wręczył zwycięzcom poszczególnych kategorii wójt Piotr Juszczyk, życząc jednocześnie kolejnych szachowych sukcesów i zapraszając na następny turniej do gminy Kłomnice. Gratulujemy najlepszym zawodnikom. Wszyscy, którzy odważyli się wziąć udział w rozgrywkach szachowych są zwycięzcami!