25 października odbył się coroczny wyjazd edukacyjny Częstochowskiego Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich do Krakowa na 17. Targi Książki. Targi trwały cztery dni (24- 27 października) i oferowały w swoim programie m. in. wystawy książek, multimediów, gier edukacyjnych, nowości metodycznych, prezentacje książek elektronicznych oraz spotkania autorskie. Mottem tegorocznej edycji Targów były słowa: "Kto czyta - nie pyta!".

targi

Pani bibliotekarka GBP w Kłomnicach na 17. Targach Książki

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski, który podkreślił, że "kilkanaście lat tradycji, setki wydawców i tysiące zwiedzających krakowskie targi to wymowny dowód niesłabnącej żywotności książki i literatury" . Uczestnikami wyjazdu, który miał miejsce w drugim dniu Targów byli m.in. Renata Wasiak - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Kłomnicach, Joanna Wójcik - nauczycielka Zespołu Szkół w Garnku oraz Mateusz Wójcik - uczeń Szkoły Podstawowej w Garnku. W czasie zwiedzania stoisk mieli możliwość poznania oferty wydawniczej wystawców oraz udziału w maratonie czytania wierszy Tuwima. W Salonie Nowoczesnych Mediów zwiedzili wystawę najnowszych czytników książek elektronicznych, tabletów, e-booków, audiobooków. Obejrzeli Salon Małe Ojczyzny Kaszuby i Gdańsk. Największą atrakcją Targów były spotkania ze znanymi osobami Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdanem Zdrojewskim, pisarką Ewą Standtmüller, Wojciechem Cejrowskim, O. Leonem Knabitem, Andrzejem Maleszką, czy Rafałem Bryndalem. Uczestnikom udało się zdobyć autografy i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Renata Wasiak - bibliotekarz GBP w Kłomnicach
Joanna Wójcik - nauczyciel ZS w Garnku