W dniu 7 września 2013 r. o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach odbyła się II edycja "Narodowego Czytania". W tym roku były to utwory Aleksandra Fredry. "Narodowe Czytanie" zainicjował w całym kraju Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Mieszkańcy Gminy Kłomnice zostali zachęceni do czytania za pośrednictwem listu, który otrzymał od Prezydenta Wójt Gminy Kłomnice, pan Adam Zając. Czytanie ma na celu promocję polskiej kultury, wzmacnianie wspólnoty narodowej, zbliżanie pokoleń. Przypomina o wartości dzieł polskich pisarzy, budzi ducha zbiorowej tożsamości Polaków, promuje czytelnictwo. Wspólna lektura pereł polskiej literatury jest wspaniałą przygodą intelektualną, sposobem na radosne spędzenie wolnego czasu w towarzystwie osób, które łączy miłość do rodzimej kultury. Pani Renata Krawiec i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej pani Teresa Raźniak rozpoczęły czytanie wierszem Ojczyzna nasza. W "Narodowym Czytaniu" brały udział dzieci i młodzież, radni gminni i powiatowi, nauczyciele, bibliotekarze, emeryci i inni zasłużeni mieszkańcy naszej gminy. Prezentacja utworów A. Fredry rozbawiła wszystkich zgromadzonych. Oprawę multimedialną przygotował Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury pan Leszek Janik. Akcja udowodniła, że wspólne czytanie można zorganizować wszędzie, nawet w najmniejszej miejscowości. Organizatorzy serdecznie dziękują Mieszkańcom Gminy za wzięcie udziału w II Edycji "Narodowego Czytania". Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zainteresowanie tym wydarzeniem będzie równie duże, a może jeszcze większe.

mgr Teresa Raźniak
Dyrektor GBP w Kłomnicach

Fotorelację z tego wydarzenia zobacz TUTAJ.